Domowa nalewka

Od 2005 roku komentujemy politykę i media.

Zostań niezależnym publicystą. Rejestrując się uzyskasz możliwość pisania
artykułów, wątków, bloga, komunikowania się prywatnie z innymi.

Zarejestruj się tutaj całkowicie za darmo.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Domowa nalewka

To jest dyskusja na temat Domowa nalewka w ramach forum Przepisy, będącego częścią forum Kuchnia; Witam, szukam prostego przepisu na nalewkę. Najlepiej z pełnym opisem i wskazówkami . Podobne ...

Vel
    Vel jest offline
    Noob

Domowa nalewka

Witam,
    szukam prostego przepisu na nalewkę. Najlepiej z pełnym opisem i wskazówkami .

Podobne wątki:

Nie zarejestrowany
    Gość
    A jaką nalewkę chcesz zrobić? Taki najprostszy przepis to taki gdzie zasypuje się owoce cukrem, czeka się aż puszczą sok (około tygodnia), później zalewamy alkohole, odstawiamy na następny tydzień, filtrujemy i odstawiamy na min. 3 miesiące . Prosto? Prosto

Nie zarejestrowany
    Gość
    Proponuję nalewkę waniliową. Nie trzeba czekać na efekty tak długo.

100 g lasek wanilii
    0,5 l spirytusu (ja użyłem spirytusu 60% do nalewek)
    1 l białego wina
    200 g jasnego, płynnego miodu

Laski wanilii dobrze rozkruszyć, wsypać do słoja i zalać 0,5 litra spirytusu. Szczelnie zamknąć i odstawić na 3 tygodnie.
    W 1 litrze białego wina rozpuścić 200 g jasnego, płynnego miodu. Połączyć ze zlanym spirytusem, odstawić na tydzień.

Noob
    Ja to lubię takie gęste lub pełne koloru nalewki i drinki. Inne jakoś kojarzą mi się ze smakową wódką. Ogólnie za wódką nie przepadam i nie mogę się przekonać do takich "bezbarwnych" alkoholi.

Jakie znacie przepisy na nalewki z mlekiem skondensowanym?

Vel
    Vel jest offline
    Noob

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Proponuję nalewkę waniliową. Nie trzeba czekać na efekty tak długo.

100 g lasek wanilii
    0,5 l spirytusu (ja użyłem spirytusu 60% do nalewek)
    1 l białego wina
    200 g jasnego, płynnego miodu

Laski wanilii dobrze rozkruszyć, wsypać do słoja i zalać 0,5 litra spirytusu. Szczelnie zamknąć i odstawić na 3 tygodnie.
    W 1 litrze białego wina rozpuścić 200 g jasnego, płynnego miodu. Połączyć ze zlanym spirytusem, odstawić na tydzień.
    A trzeba też filtrować? W jaki sposób najlepiej? Co to za spirytus 60% zazwyczaj spotykałam jakieś 90..Czy się mylę?

Nie zarejestrowany
    Gość
    Cytat Napisał Vel Zobacz post
    A trzeba też filtrować? W jaki sposób najlepiej? Co to za spirytus 60% zazwyczaj spotykałam jakieś 90..Czy się mylę?
    Nie trzeba, tzn, ja robiłem według przepisu i nie filtrowałem, i wyszło całkiem, całkiem... Co do spirytusu, to rzeczywiście tradycyjny ma ok. 90-95%, ale jakiś czas temu pojawił się na rynku specjalny spirytus do nalewek Soplicy - taki gotowiec, którego już nie trzeba rozcieńczać. Mi pasuje.

Vel
    Vel jest offline
    Noob

W takim razie przepis w sam raz dla mnie. Wszelkie uproszczenia mile widziane.

Nie zarejestrowany
    Gość
    A robiliście nalewki z cukierków. Ja znam tylko kukułkę. Bardzo prosta i do tego smaczna. Może macie pomysł na wykorzystanie innych cukierków.

Nie zarejestrowany
    Gość
    Robi się jeszcze z takich 'lodowych'. Ale osobiście wolę owocowe, zdrowsze są, nawet myślałem o zrobieniu czegoś typowo zdrowotnego.

Nie zarejestrowany
    Gość
    A te cukierki ice można zmieszać ze spirytusem i dodać dla smaku curaçao. Wychodzi dobry napitek.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia